تعمیر آبسردکن

تعمیر آبسردکن در تهران و سایر شهرستان‌ها 

 

یکی از دستگاه‌هایی که معمولا در ادارات و محل کار افراد زیاد به چشم می خورد، آبسردکن است. این دستگاه شاید یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌ها در محل کار باشد. آیا شما هم یکی از این آبسردکن ها را در دفتر کار خود دارید؟

تعمیر آبسردکن در تهران و سایر شهرستان‌ها 
تعمیر آبسردکن در تهران و سایر شهرستان‌ها

از کدام برند خریداری کرده‌اید؟ آیا از عملکرد آن راضی هستید؟ 

هر دستگاهی اعم از آبسردکن بعد از مدت‌ها کارکرد نیاز به سرویس دارد. شاید فیلترهای دستگاه فرسوده شده و شاید میزان انررژی مصرفی آن به مرور زبان بیشتر شده است. دلایل زیادی مثل سردن نکردن آب و یا صدای دستگاه ممکن است شما را نگران کرده باشد. اما این یک اتفاق رایج است. در این حالت دستگاه آبسردکن شما خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد. 

مدیر تعمیرات شرکت فرازپشتیبان می‌گوید: امروز دستگاه‌هایی که ما تعمیر می‌کنیم، شامل تمام برند‌ها است. درست است که برخی از برندها کمتر دچار خرابی می‌شود؛ ولی این به این منظور نیست که یک برند هرگز خراب نشود. تنها نکته‌ای که ممکن است عمر یک دستگاه را بیشتر می‌کند، استفاده درست از آن است. 

توصیه‌هایی برای تعمیر آبسردکن

۱- در صورت مشاهده هر گونه اختلال در دستگاه آبسردکن، از آن استفاده نکنید. با مرکز تعمیر آبسرکن تماس بگیرید و آن را به یک مرکز معتبر تحویل دهید. 

۲- برخی از ایرادهای فنی یک دستگاه آبسردکن ممکن است به قطعات دستگاه ارتباطی نداشته باشد. حتما قبل از تماس با شرکت تعمیر آبسرکن اتصالات را بررسی کنید. 

۳- گارانتی دستگاه خود را بررسی کنید. وقتی دستگاه آبسردکن شما گارانتی دارد، بهتر است آن را به نمایندگی تعمیر آبسرکن تحویل دهید و بدون هزینه آن را تعمیر کنید. اما اگر گارانتی دستگاه شما تمام شده است؛ فورا با مرکز تعمیرات تماس بگیرید. 

۳- اطمینان حاصل کنید که نمایندگی تعمیرات آبسردکن برای تعمیر از قطعات استاندارد استفاده می کند. 

۴- اگر تصمیم دارید، دستگاه خود را به مرکز تعمیرات بسپارید، خود را گرفتار تعمیرکارانی نکنید که دستگاه شما را دیر تحویل می‌دهند. 

نمایندگی تعمیر آبسردکن

فراز پشتیان یکی از مراکز تعمیرات آبسردکن است. دلایل زیادی این شرکت را برای انتخاب شما تضمین می‌کند:

۱- استفاده از قطعات اورجینال

۲- تحویل به موقع

۳- مشاوره تلفنی 

۴- نمایندگی در تهران و سایر شهرستان‌ها

۵- مجوز از اتحادیه‌ها

۶- سابقه درخشان در زمینه تعمیرات از سال ۱۳۷۲ 

۷- نمایندگی تعمیرات اغلب برندهای محبوب در ایران 

آیا می دانید!

آیا می دانید یک آبسردکن دو منظوره ممکن است از یک یخچال بزرگ برق بیشتری مصرف کند؟!

انرژی لازم جهت گرم کردن یک لیتر آب به اندازه یک درجه سانتیگراد معادل ۴۲۰۰ ژول می‌باشد.

معمولاً دمای آب ورودی به مخزن آبسردکن آبگرمکن حدود ۲۰ درجه سانتیگراد است; برای تهیه چای یا قهوه نیاز به دمایی حدود ۹۰ درجه سانتیگراد می‌باشد.

لذا انرژی لازم جهت گرم کردن یک لیتر آب از ۲۰ درجه تا ۹۰ درجه مقدار ۲۹۴۰۰۰ ژول خواهد بود.

در صورتیکه توان المنت حرارتی آبساز ۵۰۰ وات باشد; زمان مورد نیاز جهت تأمین این مقدار آبگرم تقریباً ۱۰ دقیقه خواهد شد.

متاسفانه بعضی از مخازن آبگرم آبسازها دارای عایق نمی‌باشند. که در اینصورت میزان انرژی زیادی هدر خواهد رفت; حتماً به تجربه دیده‌اید که یک فنجان چای در چه زمان کوتاهی سرد شده و به دمای اتاق می‌رسد; در مورد مخزن بدون عایق میزان اتلاف حرارت معادل ۱۵۰ وات خواهد بود; که این میزان در صورت استفاده از عایق مناسب به ۱۵ وات تقلیل می‌یابد.

آبسردکن

در آبسردکن‌های پیشرفته کلیدی جهت فعال سازی المنت و تأمین آبگرم وجود دارد; که در این آبسردکن های دو منظوره با استفاده از افزایش توان المنت زمان تأمین آبگرم را به ۳ دقیقه کاهش داده‌اند.

بنابراین بهتر است هنگام شب و عدم نیاز به به آب گرم کلید آبسردکن مخصوصاً قسمت گرم را خاموش نماییم; در ابتدای صبح کلید آنرا روشن نماییم و پس از ۱۰ دقیقه آبگرم را مصرف نماییم.

در اینصورت اگر آبسردکن فاقد عایق باشد در ماه چیزی حدود ۱۲*۱۵۰*۳۰ =۵۴۰۰۰ وات در مصرف انرژی صرفه جویی کرده‌ایم. حتی در صورت عایق بودن منبع نیز میزان صرفه جویی ماهیانه معادل ۵۴۰۰ وات خواهد بود.