تعمیر یخچال

آیا میدانید بیشترین خرابی و ایرادات یخچال و فریزرها، عدم داشتن برودت و سرما در این محصول میباشد. عاملی که سبب میشود شما خیلی زود متوجه خرابی سیستم برودتی خود شوید. بدون در نظر گرفتن خرابی کمپرسور و نداشتن گاز مخصوص در سیستم های نوفراست، میتواند علت های دیگری هم داشته باشد.

در دستگاه های ساید بای ساید عوامل خرابی میتواند بیشتر باشد. مانند اینکه دستگاه آبگیری نکند. یا سیستم یخ سازی آن فعال نباشد. یا آب و یخ از محل مخصوص خارج نگردد.

از موارد دیگر میتوان به اتومات نکردن و یا یکسره کار کردن یخچال ها اشاره کرد. که میتواند علت های مختلفی داشته باشد .موارد دیگر هم میتواند خرابی و یا فاسد شدن و یا از پارگی لاستیکهای دور درب نام برد و یا اینکه صدای کارکرد دستگاه تغییر پیدا میکند که این مورد هم میتواند علت های مختلفی داشته باشد.

تعمیر یخچال
تعمیر یخچال

تاریخچه تولید یخچال

در سال ۱۸۳۴ میلادی، شخصی به نام ژاکرب پراکنیز ابتدایی ترین یخچال را تولید کرد. این اختراع همواره دست خوش تغییرات بوده است. تا اینکه در سال ۱۸۶۹ اولین یخچال برقی توسط شخصی آمریکایی بنام دیوو تولید و به بازار عرضه گردید. ساختار کارکرد یخچال بدین شرح میباشد که تولید سرما بر اساس اصل تراکم و انبساط گازهای مخصوص این محصول با درجه حرارت تبخیر پایین و داشتن تجهیزات خاص در زمینه ترمودینامیک و مکانیک سیالات می باشد.

 

راهنمایی صرفه جویی در مصرف انرژی یخچال فریزر

امروزه درصد خانواده های بهره مند از این وسیله خانگی در مقایسه با سایر لوازم خانگی در ردیف اولین و مهمترین وسیله خانگی در کشور قرارداده شده اند.

اولین نکته در انتخاب یخچال فریزر دقت در وجود استاندارد موارد ایمنی و مصرف انرژی می باشد.
از بین مدل های مشابه یخچال و فریزری را انتخاب نمایید که مصرف انرژی کمتری داشته باشد. میزان مصرف برق هر دستگاه الکتریکی بر روی صفحه مشخصات فنی آن حک شده است.

تعمیر یخچال
تعمیر یخچال

تعمیر یخچال

 اندازه یخچال را با توجه به افراد خانواده انتخاب نمایید. زیرا اگر ما یخچالی بزرگ خریداری نماییم که نتوانیم از همه ظرفیت آن استفاده نماییم انتخاب درستی نخواهد بود. چون اگر یخچال ما خالی یا نیمه خالی بماند در واقع انرژی به هدر می رود. در نتیجه مصرف برق بالا خواهد رفت.

برای شروع بکاریخچال پس از وصل آن به برق درجه ترموستات را روی مقدار متوسطی قرار دهید(مثلا شماره ۴).  سپس یخچال حداقل ۳ ساعت باید خالی بماند. و با دربسته کار کند تا برودت به حد لازم برسد.

در صورت وجود لامپ در یخچال فریزر مطمئن شوید که هنگام بسته شدن در، لامپ خاموش شود.

از قراردادن هرگونه پارچه برروی طبقات یخچال فریزر باید پرهیز نمود. چون اینکار مانع گردش هوا در یخچال گشته و مصرف برق یخچال را بالا می برد.

درصورتیکه ناچار به جابجایی یخچال فریزر هستید، حداقل دوساعت پس از تغییر محل یخچال فریزر را به برق متصل نمایید.

لاستیکهای عایق دور یخچال فریزر را تمیز نگاه دارید. درصورت فرسوده بودن و یا ازدست دادن خاصیت آهنربایی لاستیکها را تعویض نمایید. زیرا باعث می شود درزهای در به بدنه به خوبی متصل نشود. 

برای تمیز نمودن یخچال فریزر حتما آنرا از برق بکشید. تا  ازخطرات برق گرفتگی در امان باشید. همچنین از مصرف بی رویه برق جلوگیری شود.

در یخچال را زیاد باز نگذارید چون هوای سرد آن بیرون می رود. و یخچال باید برق بیشتری را استفاده کند تا دوباره هوای داخلش را خنک نگه دارد.

برفک زدایی یخچال

در یخچال هایی که برفک زدایی بصورت دستی انجام می شود باید به طور متناوب و پیوسته برفک زدایی انجام شود. در غیر اینصورت بازده انرژی کاهش می یابد. در ضمن هرگز برای پاک کردن از وسایل نوک تیز یا فلزی  استفاده نکنید. بعد از برفک زدایی یخچال ترموستات را روی درجه گرمتری قرار دهید. که سبب صرفه جویی بیشتر در انرژی شود.

برفک ها را بطور مرتب آب نمایید. زیرا در صورتیکه ضخامت برفکم به ۵ میلی متر برسد مصرف انرژی بالا می رود.

با انتخاب یخچال های مجهز به سیستم برفک آب کنی اتوماتیک (نوفراست) مصرف انرژی بدون دخالت مصرف کننده کاهش می یابد.

مکان مناسب یخچال

قرار دادن یخچال یا فریزر در مجاورت منابع و دستگاههای حرارت زا از قبیل : اجاق گاز، آبگرمکن، شوفاژ و همچنین نور آفتاب مصرف انرژی آن را افزایش می دهد.

اگر یخچال و فریزر داخل آشپزخانه قرار دارند آنها را دور از ماشین ظرفشویی و اجاق نگه دارید. حداقل ۲ سانتی متر در اطراف آنها فاصله قرار دهید تا هوا جریان یابد.

فضای پشت یخچال و فریزر برای گردش هوا باید حداقل به اندازه ۲۰ سانتی متر باز باشد. ضمنا لازم است لوله های پشت یخچال فریزر حداقل سالی دوبار گردگیری شود. این کارها باعث انتقال حرارت بهتر بین هوا و لوله ها خواهد شد. لاستیک های دور درب یخچال فریزر را بازرسی نمایید. زیرا ممکن است در طول زمان خراب شده باشند. که باعث افزایش جذب گرما و کاهش بازده انرژی می گردد.

قرار دادن مواد غذایی درون یخچال

از قرار دادن مواد غذایی گرم و داغ در یخچال یا فریزر بپرهیزید. ابتدا این مواد را در محیط سرد نموده و سپس بعد از اینکه خنک شدند آنها را در یخچال فریزر قرار دهید. درصورت گذاشتن مقدار زیادی مواد غذایی در یخچال بخصوص فریزر فشار زیادی به موتور یخچال فریزر وارد می شود.

روی غذاها بخصوص مایعات را بپوشانید. در غیر اینصورت باعث ورود رطوبت به یخچال گشته و مصرف انرژی یخچال را بالا می برند.

ظروف غذا را با نایلون و یا در مخصوص و یا ورق آلومینیوم بپوشانید. سایر مواد غذایی را نیز در حد امکان در کیسه های عایق بگذارید تا برفک تولید نشود.

مواد غذایی را پیش از سرد شدن کامل در یخچال و فریزر قرار ندهید. از گذاشتن همزمان مقدار زیادی مواد غذایی در یخچال و بخصوص فریزر خودداری کنید. عدم رعایت این نکات موجب وارد آمدن فشار زیاد برموتور یخچال و فریزر می شود.

تعمیر یخچال
تعمیر یخچال

چنانچه مصرف برق یخچال یا فریزر را از روی برچسب انرژی یادداشت نموده باشید و بخواهید هزینه سالانه یخچال یا فریزر را محاسبه نمایید، کافی است مصرف سالانه یخچال یا فریزر را در بهای برق ضرب نمایید تا هزینه تقریبی سالانه برق بدست آید. همچنین از روی برچسب انرژی به آسانی می توانید مصرف برق یخچال یا فریزرها را باهم مقایسه نمایید.

در مواقعی که برای مدت کوتاهی خانه را ترک می کنید. یا به مسافرت می روید. ترموستات یخچال را روی درجات پایین تر تنظیم نمایید. تا موتور کمپرسور یخچال کمتر کار کند.

فراز پشتیبان

شرکت فراز پشتیبان با داشتن جواز وپروانه کسب از اتحادیه مربوطه و با تکنسین هایی مجرب و دوره دیده آماده ارائه هرگونه خدمات و نگهداری و تعمیر یخچال شما هموطنان گرامی با هر برندی است. یکی از افتخارات ما توانایی جلب رضایت شما مشترک محترم میباشد. با اطمینان خاطر تعمیرات خود را به ما بسپارید. ما میتوانیم در اسرع وقت جواب اعتماد شما را پاسخ دهیم .